Par Māra Štromberga BMX trasi “Valmiera”

Trase atrodas netālu no Valmieras Olimpiskā centra Sporta halles. Trases platība ir vairāk nekā 15 000 kvadrātmetru un ir aprīkota ar vairākiem starta kalniem. Viens no starta kalniem ir 5m augstumā, otrs 8m, kur mazākie BMX braucēji var startēt arī no 3m augstuma. Trasei ir speciāls segums, kas ļauj sportistiem trenēties un sacensties arī lietainos laikapstākļos. Tas gan uzlabo braukšanas apstākļus, gan mazina trases bojāšanos, paildzinot tās lietojumu. Tāpat arī padomāts par segumu virāžās – smalkgraudainais asfaltbetons nodrošina labāku saķeri.

“Valmiera” BMX trase būvēta atbilstoši UCI (Union Cycliste Internationale) normatīviem, tādējādi nodrošinot iespēju rīkot Eiropas un Pasaules līmeņa sacensības. Līdz šim notikušas tādas sacensības, kā 2019. gada Latvijas BMX riteņbraukšanas čempionāts, Eiropas BMX čempionāts. Šīs nedēļas nogalē trasē tiks rīkots “81bmxshop” BMX Latvijas kausa IV posms un Māra Štromberga Valmieras Olimpiskā centra kausa izcīņa. Nākamajā nedēļā mūs sagaida 2022 UEC Eiropas kauss, kas norisināsies 24. un 25. jūnijā.

Kompleksā atrodas vairākas telpas, kuras izmantot attiecīgi nepieciešamībai ikdienai vai pasākumu laikā. Piemēram, zem viena no starta kalniem pieejamas telpas riteņu apkopei. Tāpat arī ir vairākas neliela izmēra noliktavas. Sportistiem svarīgi uzturēt sevi formā, tādēļ Māra Štromberga BMX trases infrastruktūrā atrodas arī trenažieru zāle. Neaizmirstot par higiēnu, zem 8m starta kalna ēkā pieejamas dušas. Protams, arī ģērbtuves.

Sacensību laikā kompleksā iespējams uzņemt līdz pat 3000 skatītāju. Teritorija ir gana plaša, tādēļ tajā ir vieta medpunktam, ēdinātājiem u.c., tādējādi nodrošinot ne tikai drošas sacensības sportistiem, bet arī patīkamu skatīšanos apmeklētājiem un atbalstītājiem.

Ikdienā Māra Štromberga trasē treniņus kvalitatīvi aizvada gan vietējie “Valmieras puikas”, gan citi Latvijas BMX riteņbraukšanas klubi, neaizmirstot arī par Baltijas sportistiem. Šeit var rīkot kā maza, tā augsta līmeņa sacensības, kas ir svarīgi ne tikai Valmieras Olimpiskajam centram, bet arī Valmieras novadam – “ 2021. gada sporta pašvaldībai”.